STATUTFundacja Wiarus - wsparcie dla weteranów i ich rodzin

W ramach obchodów Święta Niepodległości na Cmentarzu Wojska Polskiego

przy ul. Saperów, przedstawiciele polityków, samorządowców, różnych organizacji oraz mieszkańcy Bielska-Białej złożyli wieńce i kwiaty w hołdzie tym, którzy za wolną i niepodległą Polskę oddali życie.
W imieniu Fundacji Wiarus kwiaty złożył mec. Andrzej Sikora wraz z kpt. Janem Dąmbrowskim ze ŚZ Ż AK, który kilka dni wcześniej otrzymał od Biskupa Polowego Wojska Polskiego Medal XXX lecia Ordynariatu Polowego.
W uroczystości brała udział Kompania Honorowa 18 Batalionu Powietrznodesantowego.

O godz. 12.00 w ramach obchodzonego Święta Niepodległości na Pl. Ratuszowym mieszkańcy miasta odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Natomiast w kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Aleksandrowicach o godz. 14 odprawiona została msz święta za Ojczyznę.

Foto: Marta Synowiec bielsko.info